ثبت سفارش تولید محتوای حرفه ای

تولید محتوا در رادپرداز

با توجه به گسترش کسب‌وکارهای آنلاین، اهمیت محتوا بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است و سفارش تولید محتوا نیز تا حد زیادی افزایش یافته است. درواقع شما با تولید محتوا می‌توانید به فعالیت خود در فضای آنلاین معنا دهید. در همین راستا مجموعه رادپرداز با ارائه انواع خدمات باکیفیت در کنار شما است تا کسب‌وکار شما گسترش یابد و پیشرفت کند. در ادامه با توضیحاتی درباره خدمات تولید محتوا در تیم ما در کنار شما خواهیم بود. لازم به ذکر است که برای اطلاع از نحوه انجام خدمات و همچنین ثبت سفارش برای تولید محتوای مدنظرتان، هماکنون میتوانید از طریق ارتباط با کارشناسان ما، ضمن دریافت مشاوره رایگان، اقدام به ثبت سفارش خود نیز بفرمایید.

مهم‌ترین انواع محتوای متنی

محتوای آموزشی

محتوای خبری

محتوای تبلیغاتی

محتوای علمی

رپورتاژ

دسته بندی و محصول

ترجمه

انواع خدمات تولید محتوا در مجموعه رادپرداز

خدمات تولید محتوای در انواع ختلف متنی و تصویری در مجموعه ما بسیار متنوع و باکیفیت است و هر نوع محتوایی که در نظر داشته باشید، در این مجموعه قابل اجرا است. همانطور که می‌دانید در محتواها، نوع متنی انواع مختلفی دارد و هر کدام از این نوع محتواها به منظور خاصی تهیه و تولید می‌شوند. از جمله مهم‌ترین انواع محتوای متنی، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

تمامی موارد ذکر شده در بالا جزء خدمات محتوا در مجموعه رادپرداز هستند و توسط نیروهای باتجربه، متخصص و کاربلد این مجموعه تهیه و تولید می‌شوند و با بالاترین کیفیت و در کمترین زمان در اختیار شما قرار می‌گیرند. در ادامه به معرفی کاملتر هرکدام از این انواع محتواهای متنی میپردازیم.

چرا به خدمات تولید محتوا نیاز دارید؟

محتوا همواره مهم بوده، هست و خواهد بود! هیچ کسب‌وکاری در دنیای پر رقابت امروز نمی‎‌تواند بدون محتوای اصولی و باکیفیت رشد کند. در حقیقت اگر شما برای کسب و کار خود تولید محتوا نکنید نمی‌توانید مخاطبان هدف خود را جذب کنید یا برای محصول و خدمات خود بازاریابی انجام دهید.

تولید محتوا می‌تواند به‌صورت متنی، صوتی، تصویری و غیره باشد. اما موضوع مهم این است که حتما باید در رابطه با فعالیت خود محتوایی تولید کنید که مورد پسند و رضایت کاربر و مخاطبانتان باشد. از جمله مهم‌ترین دلایل نیاز به خدمات تولید محتوا موارد زیر هستند:

اعتمادسازی

بازاریابی سریع‌تر

افزایش اعتبار کسب و کار شما

جذب مخاطب هدف به شما

کسب اطلاعات درباره مخاطبانتان

بهبود رتبه گوگل (سئو)

ویژگی‌های یک محتوای با کیفیت و تاثیرگذار

یک محتوای خوب برای اینکه تاثیرگذار باشد و مخاطب هدف را به درستی جذب کند، لازم است یکسری ویژگی‌ها را داشته باشد. از جمله:

استاندارد و مطابق با اصول نگارشی و سئو باشد.

کپی نبوده و منحصربه‌فرد باشد.

پاسخگوی سوال مخاطبانتان باشد.

غیرمرتبط با حوزه فعالیت شما نباشد.

کاربردی و مفید باشد.

جذاب باشد و مخاطب را درگیر کند.

متن باید قابلیت به‌روزرسانی داشته باشد.

باورپذیر و ارزش آفرین باشد.

ساده، روان و قابل فهم باشد.

ایده و راه‌حلی به مخاطب ارائه دهد.

عوامل موثر بر قیمت تولید محتوا

برای تعیین قیمت نهایی یک محتوا عوامل مختلفی دخیل هستند. ابتدا باید این موارد بررسی شوند و سپس متناسب با سختی کار، قیمت و هزینه مناسب برای محتوا تعیین شود. در حالت کلی موارد زیر را می‌توان در تعیین تعرفه تولید محتوا متنی تاثیرگذار دانست:

 • حجم تولید محتوا و تعداد کلمات درخواستی
 • نوع محتوا و سختی و پیچیدگی آن
 • تخصص و مهارت تولیدکننده محتوا
 • کیفیت مدنظر

مزایای خدمات تولید محتوای متنی مجموعه رادپرداز

مزایای کلی تولید محتوا، دیگر بر هیچکس پوشیده نیست و تقریبا همه افراد از اهمیت تولید محتوا تا حدودی آگاهی دارند. اما اینکه مزایای خدمات تولید محتوای متنی در مجموعه ما چیست؟ باید بگوییم که این مجموعه از قرار گرفتن نیروهای جوان، همدل، متخصص و مسولیت‌پذیر در کنار یکدیگر تشکیل شده است و سفارش تولید محتوای شما در این مجموعه با نهایت دقت و کیفیت تولید می‌شود. از جمله مزایای خدمات تولید محتوا در این مجموعه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

چک لیست تولید محتوای متنی سایت

برای اینکه تلاش‌ها و زحمات شما مثمر به ثمر باشد، نیاز است که یک چک لیست برای تولید محتوا داشته باشید. درواقع این چک لیست باعث می‌شود کارها حالت منظم‌تر و منسجم‌تری پیدا کنند و تیم تولید محتوا مطابق با اصول مشترک پیش بروند.

مواردی که در چک لیست تولید محتوای متنی شما باید مورد توجه قرار گیرند، عبارتند از:

 • شناسایی مخاطب هدف
 • تحقیق کلمات کلیدی
 • بهبود تجربه کاربری محتوا
 • بهینه سازی عناوین صفحه
 • بهینه سازی توضیحات متا
 • توجه به سرتیترها
 • توجه به حجم و اندازه تصاویر
 • رعایت نکات مربوط به URL
 • لینک سازی داخلی و خارجی
 • توجه به کیفیت محتوا
 • قابل فهم بودن محتوا
 • قابل جستجو بودن محتوا
 • توجه به خوانایی خوب محتوا
 • قابلیت اشتراگ‌گذاری محتوا
 • افزایش سرعت بارگذاری
 • بهینه سازی برای گوشی همراه

انواع خدمات تولید محتوای متنی

محتوای آموزشی

محتوای آموزشی همانطور که از نام آن می‌توان فهمید، محتوایی است که در جهت آموزش و انتقال اطلاعات به مخاطب و کاربر تولید می‌شود. درواقع شما در محتوای آموزشی تجربیات، دانش و دانسته‎‌های خود را در اختیار مخاطبتان قرار می‌دهید و این نوع محتوا علاوه‌بر حالت متنی، به‌صورت ویدیویی، صوتی و سایر حالتها نیز قابل ارائه است.

محتوای خبری

محتوای خبری درواقع روایت‌کننده اتفاقات و اخبار جدید است. تهیه و تولید محتواهای خبری کار نسبتا سخت و پرچالشی محسوب می‌شود؛ چراکه شما همواره باید از جدیدترین اتفاقات مطلع باشید و در سریع‌ترین زمان ممکن آن اخبار جدید را به مخاطب برسانید. اگر در انتقال اخبار جدید سرعت عمل نداشته باشید و با تاخیر آن خبر را بیان کنید، تاثیر خود را از دست خواهد داد. همچنین رعایت نحوه بیان خبر نیز بسیار حائز اهیمت است و درصورت عدم رعایت این موارد، بازدید چندانی نخواهید گرفت.

محتوای تبلیغاتی

در دنیای پر رقابت فضای آنلاین، یکی از راه‌های پیشرفت، استفاده از محتوای تبلیغاتی است. یک محتوای تبلیغاتی بنا به خواست و استراتژی شما می‌تواند بهصورت مستقیم یا غیرمستقیم مطرح شود. اما درنهایت این استراتژی مخاطب را به سمت کسب‌وکار و محصول شما سوق می‌دهد. متن تبلیغاتی نباید اغراق آمیز باشد و بزرگنمایی بیش از حد داشته باشد و باید صادقانه بیان شود.

محتوای ریپورتاژ

می‌توان گفت که رپورتاژ نیز تا حدودی یک محتوای تبلیغاتی محسوب می‌شود. درواقع ریپورتاژ محتوایی است که خدمات، محصولات یا برند شما را به‌صورت غیر مستقیم تبلیغ می‌کند. این نوع محتوا معمولا در سایت‌های مختلف پربیننده، مجلات و سایر پلتفرمهای مشابه منتشر می‎‌شوند و این کار با پرداخت هزینه صورت می‌گیرد. در سفارش تولید محتوا از مجموعه رادپرداز می‌توانید رپورتاژ باکیفیت‌ و حرفه‌ای را دریافت کنید.

محتوای دسته بندی و محصول

اگر شما محصولی برای ارائه به مخاطب دارید، باید آن محصول را به بهترین نحو به مخاطب خود معرفی کنید و از تمام ویژگی‌ها و مشخصات آن سخن بگویید. چنین محتوایی که مشخصات و ویژگی‌های یک محصول را بیان می‌کند، محتوا دستهبندی و محصول است. نگارش این محتوا با محتوای بلاگ تفاوت داشته و این دو نوع محتوا نباید در یک قالب نگارش شوند.

محتوای علمی

محتوای علمی و پژوهشی درواقع محتوایی است که بر پایه اطلاعات تخصصی و علمی نگاشته می‌شود و متفاوتتر از محتواهای معمولی است. این نوع محتوا نیاز به تحقیق و پژوهش زیادی دارد و باید کاملا به‌روز، بر پایه اطلاعات صحیح و دربردارنده اصطلاحات تخصصی باشد.

محتوای ترجمه

محتوای ترجمه یعنی محتوایی که شما برای نگارش آن از سایت‌های خارجی کمک گرفته‌اید و محتوای آن سایت‌ها را ترجمه و بازنویسی کرده‌اید. نگارش این نوع محتوا نیازمند تسلط به زبان انگلیسی است. همچنین بعد از ترجمه باید متن اولیه مطالعه شود و اصول و قواعد نگارشی و سئو روی آن پیاده‌سازی شود.

هزینه سفارش تولید محتوا

هزینه تولید محتوا، یکی از بحث‌های رایج در بین افرادی است که در این حوزه فعالیت می‌کنند یا اینکه کسب‌وکار آنها در ارتباط با تولید محتوا است. در حالت کلی هزینه تولید محتوا به موارد مختلفی بستگی دارد و نمی‌توان برای انواع محتواها و موضوعات مختلف هزینه یکسانی را بیان کرد.
همانطور که قبل‌تر هم بررسی کردیم محتوا انواع مختلفی دارد و طبیعی است که هزینه تولید محتوای علمی با هزینه تولید محتوای خبری تفاوت داشته باشد؛ چراکه محتوای علمی بسیار سخت‌تر از محتوای خبری است و انرژی مضاعف و توجه و دقت بسیار بیشتری می‎را میطلبد و نیازمند تحقیق و جستجوی بسیار زیاد است. موردی که با قطعیت می‌توان گفت این است که شما با سفارش تولید محتوا در مجموعه رادپرداز، یک محتوای بسیار باکیفیت با هزینهای معقول دریافت خواهید کرد.

بازه قیمتی تولید محتوا

در حال حاضر در اکثر موارد هزینه محتوا برحسب تعداد کلمات محتوا برآورد می‌شود و هزینه‌ای که برای هر کلمه در نظر گرفته می‌شود متفاوت است و بستگی به موارد مختلفی دارد. البته در حالت کلی می‌توان یک بازه قیمتی را برای آن در نظر گرفت که در اکثر مواقع کارهای سفارش تولید محتوا با این هزینه انجام می‌شود. بازه قیمتی محتواها بهطور معمولی، کلمه‌ای در حدود …….. محاسبه میشود.

نکات مهم سفارش تولید محتوا

درباره اهمیت تولید محتوا سخن گفتیم و حال نوبت آن است که در رابطه با موارد مهم هنگام سفارش تولید محتوا صحبت کنیم. اگر قصد دارید خدمات تولید محتوای متنی را در خارج از شرکت خود دریافت کنید یا به عبارتی قصد برون‌سپاری تولید محتوای سایت خود را دارید، باید یک سری نکات مهم را در نظر داشته باشید تا محتوای درخواستی شما بسیار باکیفیت و مطابق با نیاز شما تولید شود.
هدف از تولید محتوا را برای نویسنده توضیح دهید، تعیین اینکه قصد و هدف شما فروش بیشتر یا جذب مخاطب است، در نوع نگارش محتوا تاثیر می‌گذارد.

مخاطبان هدف خود را معرفی کنید و درباره آنها به نویسنده اطلاعات دهید تا او متناسب با مخاطب هدف شما اقدام به تولید محتوا کند.
نوع محتوا را هم مشخص کنید؛ اینکه آیا محتوای مدنظر شما خبری، رپورتاژ، بلاگ، محصول و غیره است یا اینکه شاید بخواهید یک محتوای صوتی و تصویری نیز برایتان آماده شود.

موضوع محتوا را نیز باید به‌صورت شفاف بیان کنید و باید ‌طوری باشد که با سایر موضوعاتی که در وبسایت خود منتشر کرده‌اید، همپوشانی نداشته باشد؛ یعنی موضوعات تکراری نباشند و در این مورد به نویسنده اطلاعات کافی بدهید.

کلمات کلیدی مدنظر خود که تمایل دارید با آن کلمات رتبه بگیرید را در اختیار نویسنده بگذارید تا متناسب با آن کلمات، محتوای شما تولید شود. سایر جزئیات درخواستی خود را نیز به نویسنده انتقال دهید تا محتوا دقیقا مطابق با نیاز و خواست شما باشد.

در نهایت با تبادل اطلاعات بین شما و نویسنده، یک محتوای باکیفیت برای کسب‌وکار شما تولید خواهد شد. برای بهتر شدن محتوا می‎‌توانید از ایده‌های نویسنده یا ایده‌های خودتان نیز در نگارش محتوا بهره بگیرید. تمامی موارد ذکر شده در هنگام سفارش تولید محتوا در مجموعه رادپرداز رعایت می‌شوند و اولویت این مجموعه رضایت شما و کیفیت بالای کار است.

سوالات متداول

هزینه تولید محتوا در مجموعه رادپرداز متناسب با نوع محتوای مورد نیاز شما، تعداد کلمات درخواستی، سختی و پیچیدگی موضوع و سایر موارد مشابه تعیین می‌شود.

هنگام برون سپاری محتوا باید اطلاعات و جزئیات کاملی از هر آنچه که مدنظر دارید در اختیار نویسنده قرار دهید تا محتوای باکیفیت و مطابق با نیاز خود تحویل بگیرید.

بله، محتوای متنی انواع مختلفی مثل خبری، رپورتاژ، دسته بندی و محصول، علمی، ترجمه و غیره دارد که شیوه نگارش هر کدام تا حدودی با یکدیگر فرق دارد. درواقع نوع محتوایی که برای دستهبندی و محصول نوشته می‌شود ماهیتی متفاوت با محتوای خبری یا ترجمه دارد.